WaypointGame
 
Waypoint #2465

Łbiska- Ośrodek Sióstr Miłosierdzia

UWAGA: waypoint może być nieaktywny!
Opis Opis:

Piekny obiekt z pięknymi ogrodami, prowadzony przez siostry miłosierdzia, swego czasu znany z telewizji kiedy był budowany.
Opis Komentarze:
Playerteich (24-11-2011 12:57)
W uzupełnieniu nieco zdawkowego opisu tego okazałego obiektu. Jak zaznaczył autor Ośrodek ten jest znany z telewizji, a bardziej z kwesty, która prowadził Teleexpres na początku lat 90 tych. Chojność telewidzów sprawiła, że mamy do czynienia z tak rozległym i dużym kompleksem. Służy on przede wszystkim jako ośrodek wychowawczy młodzieży upośledzonej umysłowo, mój kontakt, co prawda sporadyczny, z wychowankami wskazuje ,że są to co najmniej upośledzenia o dużym stopniu zaawansowania. Ziemia , na której znajdują się obiekty ośrodka zaostała przekazana w ramach rekompensaty za mienie przejęte przez komunistów,w związku z urbanizacją przedmieść Warszawy siostry chciały sparcelować posiadane hektary i spieniężyć je, na szczęście pomysł ten został zablokowany przez władze Piaseczna, dzięki temu obiekty za kilka naście lat , gdy podrosną drzewa, będą zlokalizowane w pięknym parku
Na marginesie dodam, że opieka na osobami chorymi psychicznie ma na południe od Warszawy spore tradycje. Oprócz omawianego ośrodka jest bardzo duży kompleks w Górze Kalwarii (tzw DPS- wstęp wolny przez bramę, polecam ze względu na liczne budynki sięgające początku XIX wieku) i znany Ośrodek Sue Ryder w Konstancinie. Chciałbym zachęcić wszystkich do próby przełamania swych oporów wewnętrznych przed ludźmi o różnych ograniczeniach umysłowych. Czasami miałem wrażenie , czyj świat jest bardziej nienormalny ich czy nasz.
Playersurf (24-11-2011 13:58)
Kiedyś był duży problem z wejściem w Górze Kalwarii, zwłaszcza po tym jak wybuchł skandal z Dyrektorką tego ośrodka. Ale skoro się zmieniło, to trzeba tam zajrzeć, bo teren wygląda bardzo ciekawie.

fotka z mojej ostatniej wizyty w Łbiskach:

http://photo.bikestats.eu/zdjecie,223438,lbiska-osrodek-wychowawczy.html
PlayerBaJo (01-10-2017 20:56)
droga jest po modernizacji, jedyny słup vis-a-vis bramy sprawdziliśmy, kodu nie ma
PlayerBaJo (18-10-2017 10:39)
Fotka:

http://photo.bikestats.eu/zdjecie/699129/lbiska-dab-szypulkowy-pomnik-przyrody-przed-brama-osrodka-siostr-milosierdzia

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Pomysł: zerozeroseven | Wykonanie: Kemot | O stronie | Polityka prywatności