WaypointGame
 
Waypoint #3769

Matka Boża z paskiem

Współrzędne Współrzędne:
50.681885, 21.940722
Punkty Wartość:
10
Założyciele Założyciele:
Opublikowano Data publikacji:
02.12.2017 13:10 (seria 8, sezon 10)
Player Aby zgłosić odwiedziny musisz się zalogować.
Opis Opis:
                Początki kultu Maryjnego w Radomyślu nad Sanem sięgają XV wieku, kiedy to kapliczka z wizerunkiem Matki Bożej Bolesnej stała się celem pątników. Drugim słynący z łask obrazem znajdował się pierwotnie  w drewnianym, kościółku zbudowanym w 1828 roku. Jest to obraz Matki Bożej Pocieszenia. Obydwa obrazy zostały przeniesione do nowego, murowanego kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia, oddanego wiernym w roku 2009.
 
          Nad wejściem do nowego kościoła stanęła prawdopodobnie największa w Polsce rzeźba św. Józefa, wysoka na 6,2 metra, trzymającego na ręku małego Jezusa. Kamień węgielny pod budowę kościoła pochodzi z domu Świętej Rodziny z Nazaretu.

          Interesujące jest przedstawienie Matki Bożej Pocieszenia, przedstawia on Matkę Bożą ze świętym Augustynem i jego matką świętą Moniką, która doznała „pociechy" po nawróceniu syna. Bogurodzica trzyma w ręku pasek z napisem: "Ego te divige, divigentes me"  - umiłowałam cię wielką miłością, miłuj i ty mnie, a św. Augustyn, doktor Kościoła trzyma zaś w lewej dłoni swój atrybut - serce. Według badań ekspertów obraz powstał w XVI wieku i pochodzi z Bawarii.
Gdzie jest kod? Miejsce ukrycia kodu:
Krzyż misyjny po lewej stronie nowego kościoła - 6 pierwszych cyfr z tabliczki.
Zdjęcia Zdjęcia:
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Punkty Ocena odwiedzających:
Brak ocen
Komentarze Najnowsze komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy dotyczących tego waypointa.

Player Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Pomysł: zerozeroseven | Wykonanie: Kemot | O stronie | Polityka prywatności