Archiwum WayPointGame
WaypointGame
 
Waypoint #1014

[DSK] Polanica

Współrzędne Współrzędne:
50.40053, 16.50235
Punkty Wartość:
10
Założyciele Założyciele:
Opublikowano Data publikacji:
24.07.2009 10:16 (seria 3, sezon 2)
Player Aby zgłosić odwiedziny musisz się zalogować.
Opis Opis:

„Polanica Zdrój jest śliczna. Pławi się w słońcu, zieleni i błękicie (...). Wszystko tu bowiem jakieś inne. Nawet największy ponury melancholik po kilku dniach rozjaśnia swe zachmurzone oblicze, rodzą się jakieś zuchwałe, zdobywcze myśli, (...) dziewczyny zaś stają się podobne do stubarwnych motyli, fruwających z wdziękiem w tańcu, w parku i na deptaku” - te słowa Gustawa Morcinka czytamy na stronach urzędu miasta.

Osobiście się pod tymi spostrzeżeniami śląskiego literata podpisuję. Polanica-Zdrój stanowi rewelacyjną bazę wypadową dla całej Kotliny Kłodzkiej i Dolnego Śląska, a po Schengen także do Czech. Samo miasteczko ma niepowtarzalny klimat i takie światło, które sprawia, że mi przypomina trochę Kazimierz, tylko w górskim wydaniu. 

Do Polanicy można wybrać się z myślą o wycieczkach pieszych, rowerowych i samochodowo-motocyklowych. 

Wśród tras pieszych Polanica oferuje: tzw. Miejską Trasę Turystyczną (w sumie 20 km po niedużych górkach), szlak czerwony do Dusznik, szlak żółty do Bystrzycy Kłodzkiej, zielony na Zieleniec, i niebieski do Wambierzyc przez rezerwat Skalnych Grzybów. 

Jeśli chodzi o trasy rowerowe to są one niezliczone. W zasadzie możliwe jest objechanie całych Gór Bystrzyckich i Stołowych, a jeśli sił starczy popedałowanie jeszcze dalej. Góry są dość niskie, a trasy wyjątkowo miodne, jednak to tylko pozory. To właśnie przecież na Odyseji Kłodzkiej doznałem kontuzji i upokorzenia, które zapadły tak głęboko w mojej fizis i psyche, że do dzisiaj nie zostały dobrze wyleczone... 
Trudno zapomnieć także o słynnym Klasyku Kłodzkim, który dla mnie zawsze będzie kojarzył się z niemal pionowym, finałowym podjazdem na Ranczo Panderoza. Rower stawał wtedy dosłownie dęba, ale ja jechałem. Byłem pierwszy i witały mnie rozentuzjazmowane tłumy! Dopiero kilka minut po przekroczeniu mety okazało się, że pomyliłem trasę i skróciłem ją sobie o kilkadziesiąt kilometrów. W rezultacie zaliczyłem dyskwalifikację... :)) 

Jeśli zaś do Polanicy wybierzemy się samochodem, Dolny Śląsk i spory kawałek Czech z Pragą włącznie, leżą u naszych stóp. Całych wakacji nie starczy, aby wszystko zobaczyć... 

Gdzie jest kod? Miejsce ukrycia kodu:
Waypoint w postaci zalaminowanej wlepki umieszczony został na trasie Miejskiej Trasy Turystycznej (oznaczonej symbolem serca) pod platformą widokową, blisko schodów. (zdjęcie 1) Waypoint jest luzem wciśnięty za belkę.
Zdjęcia Zdjęcia:
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Punkty Ocena odwiedzających:
Brak ocen
Komentarze Najnowsze komentarze:
Nie ma jeszcze komentarzy dotyczących tego waypointa.

Player Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Pomysł: zerozeroseven | Wykonanie: Kemot | O stronie | Polityka prywatności