Archiwum WayPointGame
WaypointGame
 
Waypoint #1046

[CZ] Klášter Broumov

Współrzędne Współrzędne:
50.587827, 16.333046
Punkty Wartość:
10
Założyciele Założyciele:
Opublikowano Data publikacji:
08.08.2009 22:22 (seria 4, sezon 2)
Player Aby zgłosić odwiedziny musisz się zalogować.
Opis Opis:
Przy okazji pobytu w rejonie Kotliny Kłodzkiej nie można ominąć czeskiego miasta Broumova z jego imponującym klasztorem z XVII w. powstałym w miejscu opactwa benedyktynów, którzy osiedlili się tutaj już w 1253 roku. Barokowy klasztor wnosi się na skarpie i częściowo otoczony jest fosą, nad którą został przerzucony most łączący go z przyklasztornymi ogrodami. 

Opactwo jest ciekawym obiektem zwiedzania. Wrażenie robi nie tylko kościół, ale przede wszystkim fantastyczna klasztorna biblioteka, gdzie w drewnianych szafach leżą tysiące ręcznie pisanych ksiąg, a na środku stoi globus, tak stary, że nie uwzględniono na nim jeszcze istnienia Australii. W refektarzu znajduje się również jedyna w Europie Środkowej, średniowieczna kopia całunu turyńskiego.  

Osoby o mocnych nerwach zachęcam do zejścia do klasztornych katakumb, gdzie można spotkać się z 34 mumiami z Vamberku. Są to zasuszone zwłoki mieszkańców pobliskiego miasteczka pochodzące z XVII i XVIII wieku uratowane z cmentarza przed zalaniem i wilgocią.  Mumie są bardzo dobrze zachowane i z łatwością można odróżnić wszystkie szczegóły anatomiczne, co pozwala stwierdzić, że ludzie 300 lat temu niczym specjalnym się od nas nie różnili. 
Gdzie jest kod? Miejsce ukrycia kodu:
Kod został ukryty pod ławką, od wejścia po prawej stronie, wewnątrz dużej drewnianej altany w ogrodzie przyklasztornym (zdj. 1).
Zdjęcia Zdjęcia:
ZdjęcieZdjęcieZdjęcie
Punkty Ocena odwiedzających:
Brak ocen
Komentarze Najnowsze komentarze:
Playersurf (08-11-2011 10:57)
fotka waypointa:

http://photo.bikestats.eu/zdjecie,231002,broumov-zabudowania-ogrodu-klasztornego.html

Player Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Pomysł: zerozeroseven | Wykonanie: Kemot | O stronie | Polityka prywatności