Archiwum WayPointGame
WaypointGame
 
Waypoint #3842

Oberwanka

Współrzędne Współrzędne:
51.974255, 20.232845
Punkty Wartość:
10
Założyciele Założyciel:
Opublikowano Data publikacji:
01.09.2019 15:00 (seria 5, sezon 12)
Player Aby zgłosić odwiedziny musisz się zalogować.
Opis Opis:

Jedno z najbardziej malowniczych miejsc pod Warszawą. Zachowuje swój urok także dzięki temu, że dojazd na samo miejsce nie jest najłatwiejszy. Plaża Oberwanka znajduje się nad prawdopodobnie najczystszą rzeką regionu, Rawką. Jak nazwa wskazuje powstała w wyniku oberwania się skarpy, w ten sposób naturalnie powstał wysoki piaszczysty brzeg, nad którym wciąż króluje sosnowy las.


Nie jest tu głęboko, tak więc nawet najmłodsze dzieci mogą swobodnie brodzić i bawić się w wodzie. Jeżeli jednak chcielibyśmy znaleźć fragment z nieco głębszą wodą możemy poszukać go na skrajach, w zakolach. W tych miejscach kąpiel może wymagać więcej doświadczenia.


Dla aktywnych turystów Oberwanka może być ciekawym przystankiem na trasie rowerowej biegnącej przez Bolimowski Park Krajobraozowy np. do Nieborowa (20km). Dotrzemy tu również wygodnie kolejami regionalnymi, które zatrzymują się na stacji PKP Rawka. Stacja w prostej linii znajduje się bardzo blisko plaży.


Będąc w okolicy warto także obejrzeć stary młyn i leśniczówkę w miejscowości Ruda. Również tutaj na spiętrzeniach często kąpią się dzieci, nie jest to jednak miejsce tak urokliwe jak Oberwanka.


<a href="https://jottacloud.com/share/q7r26ee2p963" target="_blank">zdjęcia</a>Gdzie jest kod? Miejsce ukrycia kodu:
nieco poniżej plaży, za mostem kolejowym jest kładka dla pieszych. vlepka w miejscu oznaczonym na zdjęciu
Punkty Ocena odwiedzających:
Brak ocen
Komentarze Najnowsze komentarze:
Playercbull (01-09-2019 15:22)
Pomysł: zerozeroseven | Wykonanie: Kemot | O stronie | Polityka prywatności